Denemede çıktı yardım edermisiniz

madde ve endüstri

Su ısı verdiği için 55 dereceden düşecek buz ise ısı aldığı için -10dereceden yükselicek. Denge sıcaklığı bu iki değer arasına olmaktadır. A şıkkında sıfır derecede buzun eridiğini göstermediği için eleriz. B de 55 değil 50 dereceden suyun sıcaklığı düşmüş o yüzden yanlış. D de ise buzun hal değişimini sıfırın altında göstermiş yanlış. C şıkkında buz -10 dereceden sıcaklığını yükseltmeye başlamış sıfır derecede erimeyi göstermiş 55 dereceden suyun sıcaklığı düşmüş ve -10 ile 55 aralığında denge sıcaklığına ulaşmış bu yüzden doğru cevap c olur. @Batuhankaragoz

1 Beğeni

Sağolun ben 55 ten düştüğü ayrıntısını dikate almamıştım :sweat_smile: sana bi soru daha sorsam

Tabii sorabilirsiniz @Batuhankaragoz

bu soru hatalı olma ihtimali varmı 2. Öncül hatalı ama 3. Ve 1. Öncül doğru bi bakarmısınız

Bence soru hatalı değil gibi görünüyor gözden kaçırdığım bir şey var mı bilmiyorum ama bence öncüllerin hepsi doğru d diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Ama diyorki 2. Öncülde atomlar arası bağlar kopar FARKLI ATOMLAR yeni bağlar oluşturmuştur diyo yani bi kefeye karbon koymuş diğerinde neon ile mi bağ kuruyor bu yüzden soru hatalı gibi

ederiisss sjiwsnehgs