Denemelerim 89-90 net arası değişiyor günde iki kere deneme çözüyorum ve yanlışım olursa bakıyorum sizce yeterli mi

sizin de önerlilerinizi alabilir miyim

Deneme ağırlıklı gitmen güzel. Kendine göre bir soru hedefi de koymayı unutma. Ders ders olursa daha iyi olur.

1 Beğeni

Hocam Fizik nasıl yapılır :slight_smile: TM öğrencisiyim ama tyt de fen de yapmak istiyorum.

Sevgili Onur,
TM öğrencisiyim diyerek kendine karşı önyargı oluşturmamalısın. Eğer Fizik dersinde eksiğin olduğunu düşünüyorsan temelden başlamanda fayda var. Yani öncelikle lise 1’den başlayarak tyt’deki konu kapsamındaki tüm Fizik konularını tamamlaya çalış. Temel oluşmadan bina oluşmaz. İlk önce kendi kendine çalışmanda kesinlikle fayda var. Youtube üzerinden konu anlatımlarını ve soru çözümlerini dinleyebilirsin. Eğer kendi başına yapamayacağını düşünüyorsan özel ders almayı düşünebilirsin. Fizik dersi keyifli bir derstir. Biraz formülü çoktur ancak TM öğrenci isen rahatlıkla üstünden gelebilirsin.

Hocam ben hocaların yüzünden o derse karşı bişeyim var yapamıyorum değil de yapasım yok bi istek gelmiyo bi matematik veya coğrafya gibi çalışasım severek yapasım olmuyo ki.

Kesinlikle hak veriyorum. Öğretmen faktörü bir kişinin derse karşı ilgisini kesinlikle etkiliyor. Benim de Coğrafya’ya karşı önyargımın oluşmasına bir öğretmenim sebep olmuştu. Ancak sonrasında KPSS çalışırken baktım ki o kadar da sorun yapacağım bir ders değilmiş. Fizik dersine benim yaklaştığım gibi yaklaşmayı denersen -önyargısız- belki de çok seversin.

Eğer soracağın fizik sorularında adımı @EnginHoca şeklinde bağlarsan sana yardımcı olmaya çalışırım.

Tamam hocam çalışmayı deniyecem teşekkür ederim.

1 Beğeni

iyi akşamlar hocam öncelikle teşekkür ederim. sizce matematik fen türkçe inkılap derslerinden altmışar soru din ve İngilizce derslerinden otuzar soru çözüp 1 tane deneme çözmem uygun mudur?

1 Beğeni

Çok iyi olur. Deneme sayısını Haziran’dan sonra mümkün oldukça artır. Kesinlikle soru çözmeyi ve deneme çözmeyi bırakma. Son virajdasın. Bu dönemde bırakmayan öğrenciler çok güzel okulları kazanıyor. Yılların öğretmeni olarak söylüyorum bunu.

1 Beğeni