10 Adım da Matematiği Nasıl Severiz

Matematik dersini sevmek için neler yapabiliriz.

10 Adım da Matematiği Nasıl Severiz

1. Dersi anlamaya çalışın: Matematik konularının arkasındaki mantığı anlamaya çalışın. Eğer bir konu hakkında kafanızda soru işaretleri kalıyorsa, öğretmeninize sorun.

2. Notlarınızı düzenli olarak tutun: Matematik dersinde öğrendiğiniz şeyleri düzenli olarak yazın. Bu, konuları hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

3. Dersi evde çalışın: Ders için evde çalışın ve konuları pekiştirin. Eğer zorlanıyorsanız, arkadaşlarınızla veya öğretmeninizle çalışın.

4. Eğlenin: Matematik oyunları, bulmacaları veya puzzle’ları deneyin. Matematik eğlenceli hale getirerek dersi daha keyifli hale getirin.

5. Başarı gösterin: Matematik dersinde iyi bir not almak size dersi sevmeyi ve kendinizi başarılı hissetmeyi öğretecektir.

6. Ön Yargılı Olmayın: Matematik dersine ön yargılı olursanız bu dersi öğrenemez başarılı olamazsınız.

7. Başaracağınıza inanın: eğer başaracağınıza inanırsanız daha kolay şekilde sonuca ulaşırsınız.

8. Çaba Gösterin: En önemlisi bu maddedir eğer çaba göstermeseniz zor öğrenirsiniz. Matematik dersi diğer dersler gibi kolay bir ders olmadığından çaba gösterip isteyerek çalışmalısınız. Emek verirseniz anladığınızı görüp dersi daha çok seveceksiniz.

9. Kolay örneklerden başlayın: İlk başta sizi zorlayacak örneklerden başlamayın. Kolaydan zora gidiniz.

10. Umutsuzluğa kapılmayan: Asla ben yapamıyorum demeyin. Kendinize zaman tanıyın. Herkes yapabilir. Hepimizin bireysel farklılıkları var. Bazı kişiler 10 dakika da anlar bazıları 20 dakika da anlar.

Unutma sen de başarılı olabilirsin! kendine güven’ yardıma ihtiyacın varsa bu gönderi altında düşüncelerini yazabilirsin.