Kâr sorusu 9.sınıf

Kâr soruları 9.sınıf yanıtlarsanız sevinirim

Sorunun cevabı : c

1 tl den 100Lt süt alsa 100 tl maliyet
1.20den 120 Lt(100süt+20su)1.20×120=144 tl ediyor
Kâr=Satış- maliyet fiyatı ise
Kâr = 144-100 = 44 olur