Lgsde çıkmış soru neden A

Bu çözüm bana ait değil ancak açıklamaları olduğu için sizinle paylaşıyorum:

Miyop, gözün uzaktaki cisimleri net olarak göremediği bir göz hastalığıdır. Uzağı yani geleceği göremeyen şirketler de “pazarlama miyobu” olarak adlandırılmıştır. Pazarlama miyopluğunun nedeni şirketlerin pazara ve müşterilere eski usul yaklaşmaya devam etmeleridir. Bunun en açık belirtisi de reklamlarında, ürünün müşterilere fayda sağlayacak özelliklerini ön plana çıkarmamalarıdır. Buna göre firmaların- yeni usul yöntemlere, teknolojiye uygun pazarlamalar yapmaları gerekmektedir.- kullanıcılara nasıl yardım edecekleri, ürünlerin nasıl hayatı kolaylaştıracaklarını anlatmalıdırlar. Buna göre dört resme de baktığımızda:

• A şıkkında buna dair hiçbir şey yoktur, sadece görünüşünü anlatmışlardır fakat insanlara ne tür konfor sağlayacağı, ne kadar hızlı gideceği gibi çeşitli bilgiler vermemiştir.
  • B şıkkında depo ve sigorta hizmetleri verdikleri, hızlı ulaşım sağladıklarından bahsetmiştir.
  • C şıkkında ise takım elbiselerin kırışmasını engelleyen teknolojiden bahsetmiştir.
  • D şıkkında ise tabletin hafızasından ve hafifliğinden bahsetmişlerdir. İşte arkadaşlar bu yüzden cevabımız A şıkkı olacaktır.