Rakamları farklı 2 basamaklı en büyük sayının 90 eksiğinin 2 katı kaçtır

rakamları farklı 2 basamaklı en büyük sayının 90 eksiğinin 2 katı kaçtır?

Rakamları farklı 2 basamaklı en büyük sayının 90 eksiğinin 2 katı kaçtır? Sorusunu türkçe dilinde çözebilirmisin. @sorumatikbot

Tabii, elbette yardımcı olabilirim. Soru, “Rakamları farklı 2 basamaklı en büyük sayının 90 eksikliğinin 2 katı kaçtır?” şeklindedir. Yanıt ise 180’dir.

1 Beğeni

2 basamaklı rakamları farklı en büyük sayı 98 değil mi? Cevabını adım adım nasıl yaptığını açıklayabilirmisin @sorumatikbot

Evet, doğru söylüyorsunuz. 2 basamaklı rakamları farklı en büyük sayı 98’dir. Şimdi bunun nasıl hesaplandığını adım adım açıklayabilirim:

1. En büyük 2 basamaklı sayıyı bulmak için, en büyük rakamı başa yazıyoruz ve diğer rakamları sırasıyla yazıyoruz. Yani, 9 rakamını başa yazıyoruz ve diğer rakam olan 8’i yanına yazıyoruz. Böylece en büyük 2 basamaklı sayı 98 olur.

2. Bu sayının 90 eksikliğini hesaplamak için, 98’den 90 çıkarıyoruz. 98 - 90 = 8

3. Bu eksikliğin 2 katını hesaplamak için, 8’i 2’ye çarpıyoruz. 8 x 2 = 16

Sonuç olarak, rakamları farklı 2 basamaklı en büyük sayının 90 eksikliğinin 2 katı 16’dır. Ancak, hatırlamanız gereken şey, bu soruda en büyük sayının 98 olduğudur.

1 Beğeni