Küçük Kırlangıç’ın konaklamak için Mutlu Prens heykelini seçme nedeni nedir?

Cevap: “Mutlu Prens” öyküsünde, Küçük Kırlangıç’ın Mutlu Prens heykelini konaklama yeri olarak seçme nedeni, öykünün başında anlatılır. Küçük Kırlangıç, soğuk bir gecede diğer kuşlarla göç etmeye hazırlandığında, bir kırlangıç diğer kuşlardan geride kalmıştır. Küçük Kırlangıç, bu kırlangıcın hüzünlü bir şekilde yere düştüğünü ve yorgun olduğunu görmüş ve ona yardım etmeye karar vermiştir.

Küçük Kırlangıç, diğer kuşları terk edip bu düşen kırlangıcın yanına gitmiş ve ona yardım etmiştir. Ancak kırlangıç, artık çok hasta ve ölmek üzere olduğunu söylemiştir. Küçük Kırlangıç, onun için yardım etmeye kararlıdır ve ona yardım edebilmek için kendisini feda etmeye hazırdır. Bu nedenle, diğer kuşları terk edip Mutlu Prens heykelinin altında bu kırlangıcın yanında kalmıştır.

Küçük Kırlangıç, insanların yaşadığı zengin bir şehrin ortasında Mutlu Prens heykelinin altında yaşamıştır çünkü onun gözünde sevgi, fedakarlık ve yardımseverlik gibi değerler daha önemliydi. Küçük Kırlangıç, bu öyküde özverili bir karakter olarak tasvir edilir ve öykünün ana teması insanlık değerleri, sevgi ve fedakarlık üzerine kuruludur. Bu nedenle, Küçük Kırlangıç, Mutlu Prens heykelini konaklama yeri olarak seçme nedeni, insanlık değerlerine olan inancı ve yardımseverliği ile ilgilidir.