YKS Üniversite Tercih 2020

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere 2020 YKS ve LGS tercihlerinde ücretsiz olarak sorularınızı cevaplayacağım.

Lise ve üniversite yerleşmelerinde merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Paylaşım altında bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Umarım Tercih döneminde herkes istediği bölüme yerleşir.

4 Beğeni

Tyt
türkçe 34-6
sosyal 15-5
matematik 22-8
fen 16-4
Ayt
matematik 30-5
fizik 9-5
kimya 13-0
biyoloji 8-5
Obp 88.25
Hocam sıralamam geçen seneye göre 42 bin civarı görünüyor bu sene sıralamam nasıl olur tahmininiz nedir?

Merhaba Emre bu yıl sıralamalarda bir değişiklik bekleniyor. Şuan konuşmak için erken 50K derim sıralama ama aynı gelebilir. En kötü senaryo 50K olabilir normal bir değişiklik olursa 45k civarı olabilir dwdiğim gibi şuan konuşmak için erken.

Ama konuştuğum öğrenciler genel itibariyle yüksek netler yapmış buda sıralamalarda değişiklik oluşturabilir.

Tercih dönemi yaz yine değerlendiririz. Umarım dilediğin yer olur. Hedefin hangi bölüm?

Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi inşaatı ve Gemi makineleri mühendisliği hocam

Geçen yıl sıralaması kaçtı yıldız teknik

2018 de 57 bin
2019 da 55 bin

Rehber hocayı neder Bilmi yorum fakat bence gelir Emre İTÜ nün sıralaması kaç

Emre sıralama böyle ise bence de gelir bu yıl. Sıralama atsa bile geleceğini düşünüyorm

41.821 sıralama ile almış

İTÜ zor gelmez bence ama YTÜ gelir Emre ama bölüm olarak iyi bir bölüm geleceği var

bende bölümün iyi olacağını düşünüyorum ama kötü diyenler de çok var sektör çok durdu diyorlar anlamadım

hocam maks kaç atar o önemli

İTÜ inşaat sıralaması kaç oda olabilir

Şuan ne desem yanlış olur Emre ama atsa bile okadar da geriye atmaz bence max 50K-55K arası olabilir. Açıklanmadı maalesef umarım okadar da atmaz

56.926 sıralama ile kapatmış

umarım hocam ilk senemde yazıp gitmek istiyorum inşallah

İstediğin bir bölüm ise ilk yılında yaz bir an önce bitirirsin

bu sıralama aralığında sizin önerdiğiniz bir şey var mı

İyi bir üniversiteden inşaat mühendisliği olabilir. Geliyorsa Özellerde burslu eczacılık olabilir

gemi inşaatı ve gemi makine müh hakkında ne düşünüyorsunuz