YKS Üniversite Tercih 2020

Merhaba Hocam sonucuma baktım sözel puanım 354.90043
Yerleştirme sıralamam da 56.043 geldi hedefim Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği geçen sene 62.353 ile kapatmış sizce tutar mı? Tercihimi nasıl yapmalıyım burası tutması için?

Sıralamam sayısal 2483. Çapa tıp geçen sene 2609 ile kapatmış ama bu sene 20 kontenjan düşürmüş. Çapadan önceki tıplarda ise 45 kontenjan artışı var. Çapa gelir mi?

Sıralamam sayısal 2483. Çapa tıp geçen sene 2609 ile kapatmış ama bu sene 20 kontenjan düşürmüş. Çapadan önceki tıplarda ise 45 kontenjan artışı var. Çapa tıp gelir mi sizce?

merhaba ben bu sene sayısalda 130k yaptım ve mimarlık çok istiyorum sizce hangi aralıklar arasında tercih yapmalıyım 100k olan yerlerde yapsam gelme ihtimali nedir acaba

Bence gelir Nisa yaz . Hatta başa sıralamamon üzerinde 5 tane yer yaz belli ollmaz gelebilir

Sıralmanın üzerinde en az 5 tane yer yaz 100k olam yer 1 tane yazabilirsin. 115K-145k aralağında tercih yapabilirsin

Kritik bence ama hiç belli olmaz gelebilir. Tercih yaparken en az 5 tane sıralmanın üzerinde yaz gelebilir

Tamam çok teşekkür ederim :blush:

1 Beğeni

Rica ederim @Nisa_yaldz26

hocam 9746 sözel sıralamam var okul öncesi en son 10,128 le kapatan yere girebilir miyim sizce??

Bence girersin diğer arkadaşlarada söykedim tercih yaparken sıralamanın üzerinde en az 5 yer yaz umarım dilediğin yer gelir

1 Beğeni

inşallah hocam kaça kadar düşeyim en fazla

En fazla 1K düşüp ilk tercihlerini yapabilirsin

1 Beğeni

teşekkür ederim hocam sağolun

Merhaba Hocam. Bu sene formasyon kalktı biliyorsunuz bu nedenle tarih ve edebiyat bölümlerinin sıralamaları düşer mi? Düşerse tahmini ne kadar düşer şimdiden teşekkür ederim.

Sıralamlarda bir düşüş olabilir her yıl bir düşüş yaşanıyor ama ne kadar olur bilemeyiz. Formasyon çok etkileyeceğini düşünmüyorum diğer yorumlarda da söyledim ilk tercihlerini sıralamanın üzerinde yaz @Sule_Yase

Hocam ben eşit ağırlıkta 4589uncu oldum 4800luk bölüme girebilir miyim?

Hocam 31677 sıralamam var geçen yıl ufuk üniversitesi tıp bölümü 29220 ile kapatmış sizce girme ihtimalim nedir kolay gelsin

Hocam sayısal 150 bindeyim 120 bindeki veterinerlik gelir mi sizce

Hocam iyi günler 31677 sıralamam var sizce 29220 ile kapatan ufuk vakıf üniversitesinin tip fakültesi bölümüne yerlesebilirmiyim.Yada dış hekimliği gelebilir mi devlette birde hangisi daha mantıklı sizce